A Morgantown-ban található West Virginia-i Egyetem Kardiovaszkuláris Tudományok Interdiszciplináris Kutatóközpontjának szakemberei azt állítják, hogy a férfiak, a menopauza utáni korban lévő nők és az idős emberek jobban ki vannak téve ennek a hatásnak. #img1#
A kutatók patkányokon végeztek kísérleteket, és úgy találták, hogy a PQ nagyjából hatvanöt százalékkal csökkentette az artériák vérkeringést szabályozó képességét a hat hónapos hím patkányoknál. Hasonló eredménnyel jártak az idősebb hím és nőstény patkányok, valamint a fiatal nőstény patkányok esetében, melyeknek petefészkét korábban eltávolították. Mivel a PQ nem volt hatással a petefészekkel rendelkező fiatal patkányokra, feltételezhető, hogy az ösztrogén kellő védelmet biztosít a vegyi anyaggal szemben.
A kutatási eredményeket április 24-én Washington-ban mutatták be az Amerikai Fiziológiai Társaság éves konferenciáján.
Korábbi kutatások kimutatták, hogy a PQ hátrányosan befolyásolja a nagyobb vérerek ellazulását, és hogy a részecskeszennyezés egyes esetekben ronthat a szív-érrendszeri betegek állapotán.