h i r d e t é s
 
KözösségBetegségek - kórtörténetek és kórházértékelésKórházakWellness központok - értékelésekOrvosi szobaOrvosi szótárLaboreredmény kereső
2012. május 24., csütörtök [Eszter, Eliza] | Kedvenc! | Kezdőlapnak!    
Orvosi szótár mobil verzió
Laboreredmény mobilra
BNO kereső mobil verzió

Teljes Bármilyen egyezés
Keresés
ÖSSZES CIKK :: EDZÉS :: SÚLY :: IZOMERŐ :: IZOMTÖMEG :: PORNÓFÜGGŐSÉG :: CUKORBETEGSÉG :: ÉRZELMEK :: FERTŐZÉS :: BŐRRÁK :: OMEGA3 :: CIKK BEKÜLDÉS
    Küldés e-mailben Nyomtatás | 2011. szeptember 26.| Szerző: betegszoba.hu
       
 

A lézeres visszérkezelés nem hatékonyabb a műtétnél

A legújabb kutatás alapján a lézeres kezelés nem múlja felül a szabványos sebészeti eljárást a visszér kezelésében. A széles körű tanulmány kimutatta, hogy két évvel a kezelés után nincs jelentős különbség a két eljárás esetében az új visszerek kialakulásában.


A visszér gyakori rendellenességnek számít a felnőtt népesség körében. Többnyire nem okoz komolyabb problémát, de súlyos esetekben fájdalmat és duzzanatot, sőt időnként sebeket vagy vérrögöt is kiválthat. Kevésbé súlyos esetekben mozgással, fogyással és kompressziós harisnyával csillapítható a fájdalom, és megelőzhető az állapot súlyosbodása. Súlyos esetekben azonban az a hagyományos eljárás, hogy műtéti úton eltávolítják az eret. A beavatkozás biztonságos és hatékony ugyan, számos betegben mégis új visszerek fejlődnek ki az erek újranövekedése következtében.

Az endovénás lézeres abláció egy alternatív eljárás, mely során lézerrel semmisítik meg a visszeret. Magasabb ára ellenére egyre nagyobb népszerűségnek örvend, mivel kevésbé invazív, mint a hagyományos műtét. Korábban kevés kutatás született a lézeres kezelés és a műtét összehasonlításával kapcsolatban. A hamburgi Saarland Egyetemi Kórház kutatói Dr. Knuth Rass vezetésével 400 beteget osztottak be a két eljárás valamelyikére. A két év múlva elérhető 316 beteg közül a lézeres kezelésen átesettek 16 százalékában újult ki a visszér. A műtéten átesettek körében ugyanez a szám 23 százalék volt, ami a kutatók szerint elég elenyésző ahhoz, hogy akár a véletlennek lehessen betudni.

Az Archives of Dermatology szaklapban megjelent tanulmány szerint a mellékhatások tekintetében is voltak eltérések. A lézeres kezelésen átesettek közül többen tapasztaltak vérrög okozta duzzanatot, fájdalmat a beavatkozás után illetve bőrelszíneződést. A műtéten átesett betegeknek viszont átlagosan másfél nappal tovább tartott, mire újra visszatérhettek munkahelyükre.

A kutatók összességében arra a következtetésre jutottak, hogy a két eljárás egyformán hatékony, és a páciensek 98 százaléka állította, hogy amennyiben orvosilag szükségessé válna, újra alávetné magát a rajta elvégzett beavatkozásnak.




Kapcsolódó cikkek
Mióma: nem a méheltávolítás az egyetlen járható út
Az anyaméhben műtötték a magzat tüdejét
A visszér veszélyei
Műtéttel hatékonyan kezelhető az epilepszia
Hogyan előzhető meg a visszér?
Teljes átalakulás egyetlen műtéttel
Kevesebb vér kell csípőműtétek után
Szívbillentyű csere kevésbé invazív műtétettel
A robotos sebészeté a jövő?
A nőiesség visszanyerése

 

BETEGSZOBA  |   Szív- és érrendszeri betegségek   |   Visszérbetegségek (trombózis, visszér gyulladás)

 
 
A vénás szelepek elégtelen működése miatt alakul ki a visszértágulat. A visszerek tágulata, duzzanata okozza a fájdalmas varicositásokat, melyekben a vérkeringés lassul, a vér pang. A pangás, érfalsérülés, fokozott alvadékonyság vérrög kialakulásához vezethet, mely a mélyvénákból (comb, kismedence) leszakadva tüdőembóliát (vérköpéssel, éles, szúró mellkasi fájdalommal, köhögéssel), agyembóliát okozhat. A felszínes varicositás \"csak\" fájdalmat és kozmetikai problémákat okoz. A veszélyes a mélyvénás trombózis.
 
 
Új bejegyzés szerkesztéséhez kérjük, jelentkezzen be!
(Ha még nem regisztrált...)


Eddigi bejegyzések:
oldal:    1
   
beküldte: cickafarkfű (59 éves nő)    |    időpont: 2010. november 25. 17:27  
Történet: 16 évesen csináltak először érfestést, ebből jött a trombózis, /1968-ban még nem volt közel sem ilyen fejlett az érsebészet mint ma. ill nem is volt./ 23 évesen a körzeti által felírt és szedett fogamzásgátló váltotta ki 2.szor. A harmadik egy hoszú keringési betegség, ami sok fekvéssel járt . Jelenleg ez a lábam épp el van törve, be van gipszelve, félek nehogy újból elkapjon. 
Kezdeti tünetek: Általános tünetek:
csökkent terhelhetőség, állóképesség, hidegrázás, lábfájdalom (néha csak terhelésre)  
Későbbi tünetek: Általános tünetek:
lábfájdalom (néha csak terhelésre)  
Kórház, rendelő: Semmelweis II. sz. Belgyógyászati Klinika (Budapest, Budapest)  
Gyógyszerek: aspirin protect, detralex, venoruton, venoruton gél, jelenleg clexane vérhígító 
Meggyógyult: nem 
 
beküldte: gerika50@citromail.hu (54 éves nő)    |    időpont: 2008. augusztus 31. 12:48  
Kezdeti tünetek: Bőr- és bőralatti szövetek, köröm:
bőrszín elváltozása, fájdalmas, élénkvörös, duzzadt, meleg bőr az elváltozás alatt
Általános tünetek:
csökkent terhelhetőség, állóképesség, fáradtság, lábfájdalom (néha csak terhelésre)  
Kórház, rendelő: Semmelweis I. sz. Belgyógyászati Klinika (Budapest, Budapest)  
Gyógyszerek: Syncumar, Asterix, B6 vitamin és Huma Folacid 
Alternatív gyógymódok: fásli, később akupunkturás kezelés 
Meggyógyult: nem 
 
beküldte: 00adri (36 éves nő)    |    időpont: 2008. július 31. 18:17  
Történet: idöjárás változást megérzem de ujra dolgozom napi 9-10 órát állok 
Kezdeti tünetek: Általános tünetek:
csökkent terhelhetőség, állóképesség, lábdagadás  
Későbbi tünetek: Általános tünetek:
lábdagadás, lábfájdalom (néha csak terhelésre)  
Kórház, rendelő: Vas Megyei Markusovszky Lajos Általános, Rehabilitációs és Gyógyfürdő Kórház, Egyetemi Oktatókórház (Vas megye, Szombathely)  
Gyógyszerek: vérhigitó 
Alternatív gyógymódok: nem 
Meggyógyult: igen 
Rehabilitáció: fásli gyógyharisnya 
 
beküldte: bambusz (54 éves nő)    |    időpont: 2008. július 31. 12:09  
Történet: Dohányzás,túlsúly,sérülés miatt mozgáskorlátozottság a bal aésó végtagon okozátk a trombózist.Megmaradtam,de egyes tünetek is,pl.lábdagadás. A fogyás nem megy,öröklött magas vérnyomás is van,teljes életmód változtatásra kilátás sincs. 
Kezdeti tünetek: Ideg-, csont- és izomrendszer:
alsó végtagok duzzanata
Bőr- és bőralatti szövetek, köröm:
fájdalmas, élénkvörös, duzzadt, meleg bőr az elváltozás alatt
Általános tünetek:
lábdagadás, lábfájdalom (néha csak terhelésre)
Keringés és légzés:
lábszár járásra fokozódó fájdalma
Vér, vérképző rendszer:
megnyúlt vérzési, alvadási idő  
Későbbi tünetek: Ideg-, csont- és izomrendszer:
az alsó végtag körfogatnövekedése, melegsége
Bőr- és bőralatti szövetek, köröm:
fájdalmas, élénkvörös, duzzadt, meleg bőr az elváltozás alatt
Általános tünetek:
izomfájdalom, lábdagadás, lábfájdalom (néha csak terhelésre), testsúlytöbblet
Keringés és légzés:
lábszár járásra fokozódó fájdalma  
Kórház, rendelő: Jávorszky Ödön Városi Kórház (Pest megye, Vác)  
Gyógyszerek: Augmentin,Furosemid,Amilorid,Heparin 
Alternatív gyógymódok: nem volt 
Meggyógyult: igen 
Rehabilitáció: nem volt 
 
beküldte: Moncsa111 (55 éves nő)    |    időpont: 2008. július 28. 00:13  
Kezdeti tünetek: Általános tünetek:
hőhullámok bőrpírrel, influenzaszerű tünetek, izületi fájdalom, kezek és lábak zsibbadása, lábdagadás, lábfájdalom (néha csak terhelésre), mellkasi fájdalom, végtag fájdalom  
Későbbi tünetek: Keringés és légzés:
egyéb mellkasi fájdalom, lábszár járásra fokozódó fájdalma, lefekvéskor nehézlégzés, nehézlégzés, visszeresség (tágult vénák)  
Gyógyszerek: Lioton gél 
Meggyógyult: nem 
 
beküldte: Gyongyos05 (56 éves nő)    |    időpont: 2008. július 27. 16:33  
Történet: nem egyforma bérnyomási érték a két karon 
Kezdeti tünetek: Általános tünetek:
végtag fájdalom  
Későbbi tünetek: Keringés és légzés:
vérnyomásváltozás, visszeresség (tágult vénák)  
Kórház, rendelő: Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata Semmelweis Kórház-Rendelőintézet és Egyetemi Oktató Kórház (Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc)  
Gyógyszerek: Venaruton forte 
Alternatív gyógymódok: fásli, gumiharisnya 
Meggyógyult: nem 
Rehabilitáció: további vizsgálatok, yaki vénák ultrahangos vizsgálata 
 
beküldte: oranna (31 éves nő)    |    időpont: 2008. július 12. 23:10  
Történet: A mélyvénás trombózis fogamzásgátló kb. 1 hetes szedése után alakult ki. A gyógykezelés része volt egy genetikai vizsgálat, melynek eredménye: "A tudomány mai állása szerint nincs öröklött hajlama a betegnek", ugyanakkor az anyagi nagymamának is volt már 2 trombózisa. 
Kezdeti tünetek: Általános tünetek:
lábdagadás, lábfájdalom (néha csak terhelésre), végtag fájdalom  
Későbbi tünetek: Általános tünetek:
lábdagadás  
Kórház, rendelő: Szent Margit Kórház (Budapest, Budapest)  
Gyógyszerek: véralvadásgátló, Venoruton forte 
Alternatív gyógymódok: vénatorna, fásli, kompressziós harisnya 
Meggyógyult: igen 
 
beküldte: dittricha (40 éves férfi)    |    időpont: 2008. június 24. 17:53  
Kezdeti tünetek: Általános tünetek:
ágyék-táji fájdalom, csökkent terhelhetőség, állóképesség, lábdagadás, lábfájdalom (néha csak terhelésre)  
Kórház, rendelő: PTE ÁOK OEC II. sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum (Baranya megye, Pécs)  
Gyógyszerek: warfarin, detralex 
Alternatív gyógymódok: rugalmas harisnya viselése, vénatréner alkalmazása 
Meggyógyult: igen 
 
beküldte: kissnepetho (57 éves nő)    |    időpont: 2008. június 24. 12:27  
Későbbi tünetek: Bőr- és bőralatti szövetek, köröm:
a bőr és bőralatti szövet lokalizált duzzanata és képlete, csomók  
Kórház, rendelő: Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat Kenézy Gyula Kórház-Rendelőintézet, a Debreceni Egyetem Oktató Kórháza (Hajdú-Bihar megye, Debrecen)  
Gyógyszerek: Venoruton gél és kenőcs 
Alternatív gyógymódok: nem 
Meggyógyult: igen 
Rehabilitáció: lábtorna, fásli és kenőcs használata 
 
beküldte: betegszoba.hu (52 éves nő)    |    időpont: 2008. június 14. 20:59  
Történet: A vénás szelepek elégtelen működése miatt alakul ki a visszértágulat. A visszerek tágulata, duzzanata okozza a fájdalmas varicositásokat, melyekben a vérkeringés lassul, a vér pang. A pangás, érfalsérülés, fokozott alvadékonyság vérrög kialakulásához vezethet, mely a mélyvénákból (comb, kismedence) leszakadva tüdőembóliát (vérköpéssel, éles, szúró mellkasi fájdalommal, köhögéssel), agyembóliát okozhat. A felszínes varicositás "csak" fájdalmat és kozmetikai problémákat okoz. A veszélyes a mélyvénás trombózis. 
Kezdeti tünetek: Ideg-, csont- és izomrendszer:
az alsó végtag körfogatnövekedése, melegsége, láb duzzanata, kékes elszíneződése
Bőr- és bőralatti szövetek, köröm:
barnás elszíneződés a boka körül, bőrfekélyek a boka körül, vizenyő (boka, lábszár, lábfej duzzanata)
Keringés és légzés:
hirtelen kialakuló nehézlégzés, légszomj, erős mellkasi fájdalom, köhögés, lábszár járásra fokozódó fájdalma, véres köpet, visszeresség (tágult vénák)
Általános tünetek:
lábdagadás, mellkasi fájdalom  
Gyógyszerek: Véralvadásgátlás. 
Alternatív gyógymódok: A hosszabb állás kerülése, a láb felpolcolása ülő helyzetben, rugalmas harisnya viselése. A tágult vénaszakasz műtéti eltávolítása megoldja a kozmetikai problémát, de esetenként a scleroterápia (a véna elzáródását okozó oldat bejuttatása) is eredményre vezet. A dohányzás mellőzése, a fogamzásgátló tabletták kerülése idősebb életkorban. 
Meggyógyult: igen 
Rehabilitáció: A visszértágulat szövődménye lehet a véna gyulladása, lábszárfekélyek, a tágult visszér repedése. A mélyvénástrombózis legfőbb veszélye a tüdőembólia, mely halálos lehet. 
 
   
oldal:    1


   
   
  
    megjegyezzem?
    Elfelejtett jelszó

 BETEG REGISZTRÁCIÓ

 ORVOS REGISZTRÁCIÓ

 INTÉZMÉNY REGISZTRÁCIÓ


1. Pikkelysömör (psoriasis)
2. Aplasztikus vérszegénység
3. Stargardt-szindróma
4. Szemölcs
5. Pánikbetegség
6. Koszorúér-betegségek (angina pectoris, szívinfarktus, hirtelen halál)
7. Bechterew-kór
8. Irritábilis bélszindróma (IBS)
9. Tourette-szindróma
10. Kényszerbetegség


1. Zuglói Fogászati Központ Kft.
2. Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórház és Szakambulancia
3. ORVOSI SZEXOLÓGIAI KLINIKA
4. SZTE ÁOK I. sz. Belgyógyászati Klinika
5. Pest Megyei Flór Ferenc Kórház


1. Corvus Hotel
2. Hotel Makár Sport & Wellness
3. Hunguest Hotel Flóra
4. Danubius Health Spa Resort Aqua
5. Apponyi Kastélyszálló



Dr. Mihályfi László
plasztikai (égési) sebészet
Budapest
Dr. Mihályfi László
» Elérhetőség
» Bemutatkozás, specialitás
név:
szakrendelés:
terület:

h i r d e t é s
Betegség kereső:
Betegségek kategóriánként:


Allergiás megbetegedések

Élelmiszer allergia, Pollen allergia, Állati eredetű allergiák, Gyógyszer allergia, Egyéb allergiák, Latexallergia, ...
 
 

Balesetek, sérülések, mérgezések

Gombamérgezés, Ficamok, rándulások, Shock (sokk), Agyrázkódás, Bursitis, Csonttörések, Nyílt sebek, Vegyszerek okozta belső sérülések, ...
 
 

Bőrbetegségek

Körömgombásodás, Lapostetű, Ótvar, Kontaktekcéma, Bőr- és nyálkahártya candida fertőzése, Lichen ruber planus, Korpásodás, Furunkulus, ...
 


Cukorbetegség (diabétesz)

1-es típusú (fiatalkori) diabétesz, 2-es típusú (időskori) diabétesz, ...
 
 

Daganatos megbetegedések

Hüvelydaganatok, Vastagbélrák, Kötőszöveti eredetű daganatok, Vesedaganatok, Leukémiák, Bőrrák, Májrák, Kaposi-szarkóma, ...
 
 

Emésztőrendszeri betegségek

Nyelőcsőfekély, Hasnyálmirigy gyulladás , Botulizmus, Tárolási betegségek, Gyomor-nyelőcső reflux (GORB, GERD), Gyomorhurut, Gasztrointesztinális perforáció, Májzsugor, ...
 


Fejlődési rendellenességek

Nemiszervek fejlődési rendellenességei, Táplálkozási szervrendszer fejlődési rendellenességei, Autizmus, Kromoszóma rendellenességek, Marfan-szindróma, Hiperkinézis, Diszkalkulia, Fenilketonuria, ...
 
 

Férfi egészségügyi problémák

Herezacskóvisszeresség, Prosztata-megnagyobbodás, Here vízsérv (hydrocele testis), Bilharziózis, Fitymaszűkület, Herecsavarodás (torsio testis), Rejtettheréjűség (cryptorchismus), Kleinefelter-szindróma, ...
 
 

Fertőző betegségek

Lyme-kór, Kolera, Dengue-láz, Malária, Járványos májgyulladás (Hepatitis A), Tuberkulózis (TBC), Veszettség (Rabies lyssa), Mononukleózis, ...
 


Fogászat, szájsebészet, szájápolás

Fogszuvasodás, A fogágy, fogíny betegségei , Afták, ...
 
 

Fül-orr gégészet

Arcüreg-gyulladás, Siketség, Az orr, orrüreg egyéb betegségei , Tinnitus (fülzúgás), A fül egyéb betegségei, Nyálmirigyek betegségei, Nagyothallás, A gége egyéb betegségei, ...
 
 

Gyermekgyógyászat

Farkastorok, Felső húgyúti fertőzés, Diszpraxia, Fenilketonúria, Mumpsz, Krupp, Oltási szövődmények, Járványos gyermekbénulás, ...
 


Hormonális betegségek

Cushing-szindróma, Cukorbetegség, Férfi nemi hormonok betegségei, Női nemi hormonok betegségei, Conn-betegség, Pajzsmirigy betegségek, hipo- és hipertireózis, Addison-kór, Conn-szindróma, ...
 
 

Ideggyógyászati megbetegedések

Polyneuropathia, Anozognózia, Demencia, Williams-szindróma, Agnózia, Schwannomatózis, Angelman-szindróma, Tay–Sachs-szindróma, ...
 
 

Immunológia, hematológia

Agranulócitózis, Vashiányos anaemia, Autoimmun betegség, Wiskott-Aldrich szindróma, Leiden mutáció, Vészes vérszegénység, Aplasztikus vérszegénység, Non-Hodgkin limfómák, ...
 


Nemi betegségek

HIV (AIDS), HPV, hegyes függöly, vírusos szemölcs, Genitális herpesz, Szifilisz, Chlamydia, Tripper, kankó (gonorrhea), Lágyfekély, ...
 
 

Ortopédia

Scheuermann-kór, Csípőízületi betegségek (csípőficam, coxartrózis), Bokaízület betegségei, szalagsérülések, Gerinc tartási rendellenességei (lordózis, kifózis), Lumbágó, Csontritkulás (oszteoporózis), Gerincferdülés (scoliosis), Térdízületi betegségek (meniszkusz, artrózis), ...
 
 

Pszichiátriai megbetegedések

Diszlexia, Játékszenvedély (patológiás gambling) , Egyéb függőségek, Borderline szindróma, Értelmi fogyatékosság, Exorexia , Skizofrénia, Korszakov-szindróma, ...
 


Reumatológiai megbegetedések

Álköszvény, Sjögren-szindróma, Köszvény, Fibrosus dysplasia, Reumatoid arthritis, Bechterew-kór, SLE (bőrfarkas), ...
 
 

Sebészet

Lábszárfekély, Bélelzáródás, Vérmérgezés, Lágyéksérv, Meckel-divertikulum, Léprepedés, Vakbélgyulladás, ...
 
 

Szemészet

Kötőhártya-gyulladás, Glaukóma (zöld hályog), Jégárpa, Rövidlátás, Sárgafolt elfajulás, Fénytörési rendellenességek (asztigmia), Kancsalság, Makula degeneráció, ...
 


Szív- és érrendszeri betegségek

Coronariasclerosis (Koszorúér-elmeszesedés), Szívizom betegségek, Magasvérnyomás-betegség, Szívelégtelenség, Érelmeszesedés, Szívritmus-zavarok (pitvari- és kamrai aritmiák), Koleszterin - és vérzsír problémák, érelmeszesedés, Von Willebrand szindróma, ...
 
 

Szülészet, nőgyógyászat

Méhgyulladás, Külső nemiszerv- és hüvelygyulladás, Petefészek-ciszták, Premenstruációs tünetegyüttes, Endometriózis, Preeklampszia, Klimaktérium, Petefészekgyulladás, ...
 
 

Táplálkozási betegségek

Angol-kór, Lisztérzékenység, Beri-beri, Anorexia, Kóros soványság, Nem allergiás eredetű élelmiszer hiperszenzitivitás (laktóz intolerancia), Alultápláltság, Elhízás, ...
 


Tüdő- és légúti megbetegedések

Tüdőtágulat (emphysema), Atelektázia, Légúti allergia, szénanátha, Porártalom (szilikózis, azbesztózis, stb.), COPD, Asztma, Tüdőtályog, Tüdőgyulladás, ...
 
 

Vese- és húgyúti megbetegedések

Vesekőbetegség, Vesemedence-gyulladás, Inkontinencia, Idült glomerulonephritis, Nephrosis szindróma, Vesicoureteralis reflux, Veseciszta, Heveny glomerulonephritis, ...
 
   
 

  A betegszoba.hu együttműködő partnerei:

Automobil.hu - autós közösségi portál Hírmédia.hu - a tudatos hírfogyasztók portálja  HírSEO - hírek a weboldaladra 5 perc alatt  Médiahullám.hu - Ingyenes médiaelemző szolgáltatás  CityAutoRent - autókölcsönzés felsőfokon  Nyereményfigyelő.hu

 
 
  Médiaajánlat | Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek
Copyright © Opinion Leaders Kft. 2009-2012